Ekonomi

Micron Hisseleri, Citi’nin Kazanç Raporu Öncesi Fiyat Tahminini Analistler Arasındaki En Yüksek Seviyeye Çıkarmasıyla Yükseldi

Citi Research analistleri, şirketin 20 Mart’ta beklenen 2024 yılı ikinci mali çeyrek raporu öncesinde Micron Technology (MU) için fiyat hedefini sektör için yeni bir zirveye yükseltti.

Uluslararası yatırım bankası fiyat hedefini 95 $’dan 150 $’a yükseltti ve 2025 mali yılı için hisse başına kazanç (EPS) tahminlerini 6,38 $’dan 6,65 $’a ayarladı.

“Şirketin ortalama piyasa beklentilerini aşan kazançlar raporlayacağını ve güçlü DRAM fiyatlandırması ve daha yüksek fiyatlı ve daha yüksek kar marjları sağlayan Yüksek Bant Genişlikli Bellek (HBM) ürünlerinin teslimatı nedeniyle 2024’ün üçüncü mali çeyreği için daha yüksek bir öngörüde bulunacağını tahmin ediyoruz. Bu HBM ürünleri Nvidia’nın yapay zeka sistemlerinde yer alıyor” dedi.

MU hisseleri Cuma günü piyasa öncesi işlem seansında %3’ten fazla artış gösterdi.

Analistler, revize edilen hedefin yarı iletken üreticisinin tarihsel fiyat aralığına göre %50’lik bir artış anlamına geldiğini, ancak Citi’nin “yapay zekaya artan katılımı ve AVGO ve AMD gibi yapay zekaya maruz kalan diğer hisse senetlerinin fiyat-kazanç oranlarının iki katına çıkması nedeniyle” hissenin daha yüksek bir değerden işlem görmesi gerektiğine inandığını ekledi.

“Micron bizim tercihimiz olmaya devam ediyor ve hisse senedi üzerindeki Al notumuzu koruyoruz.”

Grup, Micron’un 2024’ün ikinci mali çeyreği için hisse başına 0,28 dolar zarar açıklayacağını tahmin ediyor ki bu, iyileşen kar marjları nedeniyle hisse başına 0,42 dolar zarar şeklindeki piyasa konsensüsünden daha olumlu.

Şirketin gelirinin bir önceki çeyreğe göre %12’lik bir artışla 5,30 milyar dolar olacağını öngörüyorlar ve bu tahmin, yine son çeyreğe göre %12’lik bir artışa işaret eden 5,30 milyar dolarlık ortalama piyasa tahminiyle tutarlı.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu