Haber

Bir günlüğüne depremi unuttular

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeden getirilerek Ardahan’a yerleştirilen ailelerin çocukları Yalnızçam Kayak Merkezi’ne götürüldü. Burada kızaklarla kayan çocuklar, bowling oynadı ve resim etkinliği yaptı.

Kahramanmaraş’ta depremin vurduğu bölgeden AFAD koordinasyonunda Ardahan’a getirilen aileler KYK yurtlarına yerleştirildi. Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’tan getirilen depremzedelerin her türlü ihtiyaçları karşılanırken, çocuklara yönelik sosyal ve sportif faaliyetler düzenleniyor.

Depremzedeler, Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün talimatıyla Yalnızçam Kayak Merkezi’ne götürüldü. Kar kalınlığının yarım metreye yaklaştığı kayak merkezinde gezen çocuklar, kızaklarla kaydı. Gün boyu eğlenen çocuklar daha sonra Ardahan Üniversitesi spor salonunda bowling oynadı. Çocuklar daha sonra Güzel Sanatlar Fakültesi’ne transfer oldu. Akademisyenlerin ağırladığı çocuklar, fotoğraf çizme ve boyama etkinliğinde yer aldı.

Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Demir, “Deprem bölgesinden şehrimize gelen aileleri tek tek ziyaret ettik. Depremzedelerin çocukları için çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler düzenledik. Destek olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Ayrıca tüm KYK yurtlarımız depremzedelerin hizmetinde. Aileler yurtlarda yaşamaya başladı” dedi.

akkus-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu